rolety_2020

Vyladené predokenné rolety... Spoľahlivosť a bezpečia za každého počasia

Užite si ničím nerušený spánok
a doprajte si viac súkromia

Znížte svoje náklady za vykurovanie

Vyladené predokenné rolety... Spoľahlivosť a bezpečia za každého počasia

mezera
mezera
Neveríte, že rolety tepelne izolujú? Vo videu uvidíte okrem iného výsledky merania termokamerou, ktoré nenechajú nikoho na pochybách.

Ochránia vaše súkromie, zabránia únikom tepla cez okná a doladia vzhľad domu. Predokenné rolety sa hodia pre novostavby aj rekonštrukcie, ľahko ich ale namotujeme na akúkoľvek budovu. Vďaka širokej pouke farieb a typov lamiel sa perfektne prispôsobia aj tým najnáročnejším požiadavkám. 

Všetky rolety vyrábame na mieru a v cene je odborné zameranie. Vyberte si tie svoje. 

5 dôvodov pre predokenné rolety LOMAX

 1. Tepelná úspora
  Cez okná uniká z vášho domu až 30 % tepla. Predokenné rolety tepelným statám zabránia a prirodzene regulujú teplotu v dome. 

 2. Ochrana súkromia a majetku
  Rolety vás ochránia pred zvedavými pohľadmi zvonku. Bezpečnosté článkové pružiny, ktoré držia lamely v jednej rovine, naviac bránia nežiadúcemu mechanickému zdvihnutiu. 

 3. Zníženie hluku
  Naše predokenné rolety preukázateľne znižujú hladinu hluku o 16 dB. Zvuky ulice vás tak už doma rušiť nebudú. 

 4. Kvalitné spracovanie
  Rolety ochránia vaše okná pred každým rozmarom počasia a pritom si zachovajú farbu aj tvar. Nehovoríme to len tak - na naše rolety dáme päťročnú záruku

 5. Jednoduché ovládanie
  Najjednoduchšie je ovládať rolety pomocou motoru. Trendom je inštalácia roliet s napojením na centrálny systém. Pred odchodom na dovolenku jednoducho naprogramujete dobu automatického vytiahnutia a spustenia roliet. Žiadneho zlodeja tak ani nenapadne, že je dom prázdny. Rolety môžete ovládať aj ručne.

Chcete si užívať výhody predokenných roliet aj na svojich oknách? Kontaktujte nás.

Orientačná cena predokenných roliet celého vzorového domu

2x Okná väčšia vpredu 1200x1200 mm
2x Okná menšie vpredu 800x1200 mm
2x Okná väčšie vzadu 1600x2100 mm
1x Okná menšia vzadu 1400x2100 mm

Predokenné rolety FABO s pohonom 3 435 €
Predokenné rolety FABO ručné 2 446 €
Ceny sú uvedené s DPH, bez montáže a dopravy.

Typy lamiel

Zateplené hliníkové lamely sú najdôležitejšou súčasťou roliet, pretože práve oni chránia interiér pred tepelnými stratami, hlukom a zlodejmi. Vďaka jednoduchému designu ich ľahko zladíte s akýmkoľvek typom budovy. Celkový dojem potom umocníte voľbou správneho designu. 

Lamela BP41R

Maximálna šírka: 2800 mm
Maximálna plocha: 6,5 m2

Lamela BP42R

Maximálna šírka: 3800 mm
Maximálna plocha: 8 m2

Lamela BP55R

Maximálna šírka: 3500 mm
Maximálna plocha: 8 m2

Poradíme vám s výberom správnej šírky a hrúbky lamiel podľa vašich požiadaviek a možností stavby. Kontaktujte nás, naši odborníci majú viac než 22 ročné skúsenosti. 

 

Ponuka farieb

Vaše predokenné rolety budú ladieť nie len s fasádou domu, ale aj s rámami okien a parapetmi. Na výber totiž máte z veľkého množstva kombinácií farieb pre lamely, koncové lamely, vodiace lišty a box

Farby lamel

Vyberať môžete z bielej, hnedej, béžovej, striebornej, antracitovej, slonová kosť, krémovej a svetlo šedej. 

Imitácie dreva

Priblížte sa prírode s lamelami v jednej z 5 imitácií dreva s výraznou kresbou. Na ostatné časti roliet farby sa farby použiť nedajú.

Výber z 2 500 farieb

Vo vzorkovníkoch RAL a NCS nájdete cez 2 500 farieb. Nástrek umožňujú lamely, koncové lamely, vodiace lišty aj box. 

Renolit fólie

Vzorkovník Renolit ponúka cez 30 farbných odtieňov. Fóliou ale nie je možné potiahnuť lamely, len vybrané typy boxov. 

Váhate nad voľbou farby? Kontaktujte nás a spoločne nájdeme tú pravú.

 

Možnosti inštalácie

Predokenné rolety sú zložené z lamiel, ktoré sa pohybujú vo vodiacich lištách a nahor sa rolujú do boxu. Ten môže byť buď viditeľný, alebo ukrytý pod omietkou

S viditeľným boxom

Predokenné rolety s viditeľným boxom sa hodia na každú budovu. Inštalácia pologuľatého, guľatého alebo hranatého boxu totiž nevyžaduje žiadne úpravy okna, murárske práce ani novú fasádu. 
Box vyrábame z valcovaného alebo extrudovaného hliníku. 

Pre zaomietanie

 

Predokenné rolety pre zaomietanie sú ideálnym riešením pre novostavby a rekonštrukcie. Roletový box sa zaomieta pod omietku, preto s ním musíte počítať už v stavebných plánoch. Na veľkosť montážneho miesta je ale roleta nenáročná.

Box v stene nad okenným otvorom môžete zakryť zatepľovacím fasádnym systémom alebo omietkou. Rolety v každom prípade obsahujú v spodnej časti revíznu klapku, vďaka ktorej sa prípadné opravy zaobídu bez nutnosti demontáže a poškodenia fasády. 

Pod preklad

 

Nadokenné rolety pod preklad majú univerzálny profil, vďaka ktorému sa ľahko prispôsobia každému okennému rámu. Súčasťou boxu je izolačná vložka z polystysterénu, ktorá zaisťuje tepelný odpor až k = 0,6 W/m2k. Rolety tak skvelo udržujú teplo. 

Rovnako ako rolety pre zaomietanie, sú aj rolety pod preklad ideálne pre rekonštrukcie a novostavby, naviac taktiež pre drevostavby. Box je otočený smerom do domu, vzhľad fasády je teda čistý a nič ho neruší. Box z iteriéru slúži ako revízna klapka

Roletové preklady

 

U novostavieb si môžete dopriať luxus čistej inštalácie roliet. Ak máte napr. roletový preklad HELUZ zapustený rovno do muriva, to znamená, že fasáda ukrýva nie len box, ale aj vodiace lišty, naše rolety do ňho jehoducho nainštalujeme a nebudú rušiť vzhľad domu. 

Roletové preklady vynikajú taktiež prerušeným tepelným mostom, takže úžasne tesnia a neuniká cez ne teplo. Údržba sa vykonáva pohodlne vďaka revíznej klapke. 

Radi vám poradíme, ktorá inštalácia roliet bude tá pravá pre váš dom. Kontaktujte nás

 

Jednoduché ovládanie

Všetky rolety z našej ponuky môžete ovládať buď pomocou elektrophonu alebo ručne. Oba spôsoby sú jednoduché a je len na vás, ktorý si vyberiete. Najpohodlnejšie je ovládanie elektrophonom, ktorý výrazne zvyšuje životnosť rolety a umožňuje napojenie na inteligentné systémy ovládania (např. TaHoma).

Trubkové elektropohony

Pre ovládanie predokenných roliet ponúkame trubkové elektopohony od firiem Somfy, Selve a Marantec. Motory je možné ovládať diaľkovým ovládačom alebo nástenným tlačítkom. Vzťahuje sa na ne záruka 5 rokov. SOMFY_logo

Prenosné diaľkové ovládače Intronic

Rolety môžete pohodlne ovládať hoci aj z postele. Ľahko taktiež nastavíte centrálne alebo skupinové ovládanie

Elektronické spínacie hodiny

Nastavte hodiny a rolety sa v zadaných časoch samy uvedú do pohybu. Zmätiete tak potenciálnych zlodejov a uľahčíte ovládanie. 

Spínače a prepínače

Smerový spínač je najjednoduchší spôsob ovládania roliet na elektropohon. 

Šňúrový a popruhový naviják

Ručne ovládané rolety najčastejšie osadzujeme šnúrovým navijákom, poprípade popruhovým, ktorý ponúkame taktiež v prevedení do steny. 

Kľučka s prevodovkou

Pre rolety väčších rozmerov ponúkame možnosť ovládania pomocou kľučky s prevodovkou. 

Napíšte nám alebo zavolajte a my vám o vybranom spôsobe ovládania poskytneme ďalšie informácie. 

 

Ovládajte svoj dom chytro

Automatizácia domácnosti od Somfy

iO homecontrol (domáca kontrola)

Zjednodušte si život. Žalúzie, rolety, markízy, svetlo, kúrenie, vstupnú bránu  či garážovú bránu prepojte do jedného celku, a ovládajte svoju digitálnu domácnosť odkiaľkoľvek.
 
Výhody:

Jednoduchá inštalácia na kľúč
Bez nutnosti prispôsobovať projekt domu, bez zbytočných stavebných prác. Systém TaHoma alebo Connexsoon vám na kľúč nainštalujú naši odborníci.
 
Ovládanie odkiaľkoľvek
Ovládač, smartphone, tablet alebo počítač vám stačí na to, aby ste svoj dom mohli ovládať odkiaľkoľvek na svete.

Vždy máte prehľad 
Nech ste kdekoľvek, ľahko zistíte, či sú Vaše rolety, žalúzie alebo brány otvorené, a môžete meniť ich polohu.

Jednoduchá rozšíriteľnosť 
Vďaka bezdrôtovej technológii  io-homecontrol  môžu byť jednotlivé zariadenia dodávané a do systému pripojené postupne. Nevyžadujú žiadne zbytočné zásahy do muriva a s nimi súvisiace opravy.

Príslušenstvo

Ak si pre svoje rolety zvolíte ovládanie pomocou elektropohonu, máte na výber z niekoľkých typov ovládačov. Okrem toho ponúkame ďalšie príslušenstvo pre všetky typy roliet

Slnečné a veterné čidlá

Čidlá reagujú na slnko a poveternostné podmienky. Slnečné čidlo zaistí vytiahnutie roliet pri východe slnka a zatiahnutie pri západe. Veterné čidlá zaistia zatiahnutie roliet v prípade zhoršených poveternostých podmienok, aby nedošlo k poškodeniu vašich okien. 

Integrovaná sieť proti hmyzu

Sieť proti hmyzu je nezávislá na ovládaní roliet, takže môžete stiahnuť sieť, roletu alebo oboje spoločne. Ovláda sa manuálne a nie je možné ju dodať do systému roliet pod preklad

Zámok do spodnej lišty

Zvýšte bezpečnosť svojich roliet pomocou zámku v spodnej lište. Rolety bez kľúča nikto nezodvihne. 

Navíjacia hriadeľová pružina

Umožňuje mechanické otváranie a zatváranie rolety. 

Máte záujem o podborné informácie? Ozvite sa nám

 

Záruky a garancie

LOMAX aj v tomto roku získal certifikát OVERENÁ FIRMA V ODBORE TIENIACEJ TECHNIKY. Sme členom Združenia predajcov tieniacej techniky a jej častí (SPŠT), ktoré nás zaväzuje k dodržiavaniu morálnych pravidiel v obchodnom rokovaní a poskytovanie výrobkov a služieb najvyššej technickej úrovne.

Predokenné rolety sami vyrábame v Českej republike, preto za ich kvalitu ručíme. Garantujeme rovnako dostupné náhradné diely a v spolupráci s dodávateľmi elektrophonov taktiež záruky na motory.

 • Záruka 5 rokov na roletové systémy

Predokenné rolety vyrábame z prvotriednych materiálov, preto poskytujeme 5ročnú záruku na nosné nepohyblivé časti roliet (vodítka, boxy, spodné lišty, revízne klapky), ktoré nepodliehajú opotrebeniu prevádzkou. Záruka sa vzťahuje na farbu a tvarovú stálosť použitých materiálov. 

 • Záruka 5 rokov na elektropohony Somfy

Kvalitu sme hľadali taktiež u dodávateľov elektrophonov. Našli sme ju u francúzskej spoločnosti Somfy, ktorá nám udelila známku Somfy Expert. Tá nás oprávňuje k poskytnutiu 5ročnej záruky na trubkové pohony roliet a rolovacích brán. 

 • Záruka 5 rokov na pohony Selve SP a Marantec

Rovnakú výhodu sme získali taktiež u nemeckých výrobcov Selve a Marantec. Päťročná záruka sa teda vzťahuje aj na pohonné jednotky Selve SP a Marantec. 

Ak nie je uvedené inak, platí záruka vždy od dátumu podpisu zmluvy. Zaujímajú vás podrobnosti? Zavolajte nám alebo napíšte

 

Priebeh realizácie

 

Stačia 4 týždne a vaše okná môžu zdobiť nové rolety. K ich získaniu totiž vedú len 4 jednoduché kroky: 

 1. Zavoláte/napíšete/odošlete dopytový formulár. Najneskôr do 2 pracovních dní sa vám ozveme. 
 2. Dohodneme si schôdzku buď u vás, alebo v našom showroome. Zistíme, aké sú vaše predstavy a poradíme s výberom. 
 3. Vyberieme vhodné riešenie, zameriame a pripravíme cenovú ponuku. Všetko samozrejme zadarmo a nezáväzne
 4. Ak budete súhlasiť, návrh odovzdáme do výroby a zhruba za mesiac sú vaše nové rolety hotové. Potom už len dohodneme termín, kedy ich prídeme namotnovať.

Na nič nečakajte a ozvite sa nám ešte dnes, nech vám už môžu nové rolety znižovať účty za vykurovanie. 

 

80 pobočiek po celej ČR a SR

Príďte si rolety prehliadnuť na vlastné oči, máme pobočky v každom kraji Česke republiky. Keď príde čas na meranie, samozrejme prídeme za vami. Ozvite sa nám.

Zákazníci o nás hovoria

Ušetrite za energie, zaistite si dostatok súkromia a bezpečie aj vo vašom dome.